Юридичне бюро Володимира Яблонського

Блог для оперативного інформування про нашу діяльність та про події в галузі права.

Моє фото
Ім’я:
Місцеположення: Ukraine

середа, 8 вересня 2010 р.

Домен .UA . Товариство "Хостмайстер" сприяє шахраям.

Товариство "Хостмайстер" обурюється діями корпорації Гугл Інк. (Google Inc.1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, United States), яка у зв’язку із захистом своїх прав в Україні на товарний знак "Google" звернулася до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю “ГОУ ОГЛЕ” та товариства з обмеженою відповідальністю “Хостмайстер” про припинення порушення прав інтелектуальної власності на комерційне найменування, і прохала суд:
1) зобов’язати ТОВ “ГОУ ОГЛЕ” припинити використання комерційного найменування “Google” у доменному імені google.ua;
2) зобов’язати ТОВ “Хостмайстер” припинити (відмінити) делегування доменного імені google.ua на ім’я ТОВ “ГОУ ОГЛЕ”.
Своє обурення ТОВ "Хостмайстер" аргументує не нормами права, а рекомендаціями Всесвітньої Організації Інтелектуальної Власності (WIPO), Інтернет корпорації з присвоєння імен та номерів (ICANN) та міжнародною практикою розгляду доменних спорів.
Згідно даних Українського інституту промислової власності (УКРПАТЕНТ) станом на 08 вересня 2010 року власником товарного знаку "GOOGLE" є корпорація Гугл Інк. .
У відповідності із постановою Київського апеляційного господарського суду від 16.06.2010 року залишено без змін рішення Господарського суду м. Києва у справі №12/25, згідно якого суд вирішив:
1. Позовні вимоги компанії “Гугл Інк.” (Google Inc.) задовольнити повністю.
2. Зобов’язати Товариство з обмеженою відповідальністю “ГОУ ОГЛЕ” (01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 18; ідентифікаційний код за ЄДРПОУ 35480354) припинити використання комерційного найменування “Google” у доменному імені google.ua.
3. Зобов’язати Товариство з обмеженою відповідальністю “Хостмайстер” (04060, м. Київ, вул. Вавилових, 18; ідентифікаційний код за ЄДРПОУ 31306359) припинити (відмінити) делегування доменного імені google.ua на ім’я Товариства з обмеженою відповідальністю “ГОУ ОГЛЕ” (01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 18; ідентифікаційний код за ЄДРПОУ 35480354).
Відповідно до пункту 3.2 Правил домену .UA, які розробило ТОВ "Хостмайстер", приватні доменні імена другого рівня в домені .UA делегуються виключно у разі, якщо відповідне доменне ім`я повністю, або його компонент другого рівня (до знака ".", але не включаючи цей знак), за написанням співпадає із Знаком, права на використання якого на території України належать відповідному реєстранту.
Незважаючи на ці обставини, делегування доменного імені google.ua на ім’я ТОВ "ГОУ ОГЛЕ" на сьогодні не скасоване.
Таким чином, ТОВ "Хостмайстер" не тільки не виконало рішення суду але й не виконує власні "правила".
За незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару, а також за умисне невиконнання судового рішення законодавством України передбачена кримінальна відповідальність (статті 229 та 382 Кримінального кодексу України).
Крім того, діяльність товариства "Хостмайстер" з адміністрування домену .UA є протиправною, оскільки у відповідності із статтею 56 Закону України "Про телекомунікації" адміністрування адресного простору мережі Інтернет у домені.UA здійснюється недержавною організацією, яка утворюється самоврядними організаціями операторів/провайдерів Інтернет та зареєстрована відповідно до міжнародних вимог, а вказане товариство не є такою організацією.
Володимир Яблонський
****
Статті про Правила домену .UA:
Про невідповідність пункту 3.2 Правил домену UA законодавству України

Ще раз про домен UA. Правочини основані на дотриманні пункту 3.2 Правил домену UA є нікчемними

Статті про перебіг судових справ за участю ТОВ "Гоу Огле", ТОВ "Хостмайстер" та корпорації Гугл Інк. розміщені у блозі Юридичної студії Олександра Харченка.

Мітки: , , ,

1 коментарі(в):

Anonymous andreygrand сказав...

Спасибо, отличная статья, правдивая, на своем опыте знаю.

28 грудня 2011 р. о 17:50  

Дописати коментар

Підписка на Дописати коментарі [Atom]

<< Головна сторінка