Юридичне бюро Володимира Яблонського

Блог для оперативного інформування про нашу діяльність та про події в галузі права.

Моє фото
Ім’я:
Місцеположення: Ukraine

субота, 21 серпня 2010 р.

Депутату Колесніченку

19 серпня 2010 року народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко розмістив на сайті "Русскоязычная Украина" наступну інформацію:

"27 июля 2010 года Народный депутат Украины Вадим Колесниченко направил в Генеральную Прокуратуру Украины запрос №6-174/833 по поводу разжигания национальной вражды и ненависти, а также унижения национальной чести и достоинства граждан со стороны группы депутатов Верховной Рады Украины, произошедшего во время торжественного открытия заседания парламента по случаю 20-й годовщины принятия Декларации о государственном суверенитете Украины.

Как было сказано в депутатском заявлении, 16 июля 2010 года в Верховной Раде Украины группа депутатов пыталась сорвать торжественное заседание распевая песню, слова которой могут трактоваться как разжигание межнациональной вражды. Депутаты из списка националистических партий запели песню на слова Ивана Франко «Не пора, не пора». Они дружно пели - «Не пора, не пора, не пора. Москалеви й ляхови служить!» - что однозначно унижает честь и достоинство граждан Украины польской и русской национальностей, дискриминирует их по национальному признаку..."(читати далі)
У зв’язку з цим публікую вірш Івана Франка "Не пора, не пора ", який входить до програми з української літератури для профільних 10-12 класів із української філології :
Не пора

Не пора, не пора, не пора
Москалеві й ляхові служить!
Довершилась України кривда стара,
Нам пора для України жить.
Не пора, не пора, не пора
За невігласів лить свою кров
І любити царя, що наш люд обдира, —
Для України наша любов.
Не пора, не пора, не пора
В рідну хату вносити роздор!
Хай пропаде незгоди проклята мара!
Під Украйни єднаймось прапор!
Бо пора ця великая єсть:
У завзятій, важкій боротьбі
Ми поляжем, щоб волю, і щастя, і честь,
Рідний краю, здобути тобі!
1880
____
Подається за публікацією в збірці «З вершин і низин» (1893), с.69—70

****

Для довідки.
Кримінальний кодекс України
Стаття 383. Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину
1. Завідомо неправдиве повідомлення суду, прокурору, слідчому або органу дізнання про вчинення злочину - карається виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до двох років.
2. Ті самі дії, поєднані з обвинуваченням особи в тяжкому чи особливо тяжкому злочині або із штучним створенням доказів обвинувачення, а також вчинені з корисливих мотивів, - караються обмеженням волі на строк від двох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Мітки: , , ,

0 коментарі(в):

Дописати коментар

Підписка на Дописати коментарі [Atom]

<< Головна сторінка