Юридичне бюро Володимира Яблонського

Блог для оперативного інформування про нашу діяльність та про події в галузі права.

четвер, 18 червня 2009 р.

Суддя Іван Мосьондз і право на захист

Конституція України
Стаття 62. Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину.
Стаття 63. Особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом.
Підозрюваний, обвинувачений чи підсудний має право на захист.
Стаття 64. Конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.
В умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень. Не можуть бути обмежені права і свободи, передбачені статтями 24, 25, 27, 28, 29, 40, 47, 51, 52, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 цієї Конституції.

______

Суддя Печерського районного суду м. Києва Мосьондз Іван Анатолійович вважає ухиленням від кримінальної відповідальності невизнання підсудним своєї вини. Цілком очевидно, що суддя Мосьондз І.А. не може не знати як про зміст статті 62 Конституції України так і про те, що обвинувальний вирок набирає законної сили в порядку встановленому статтею 401 Кримінально-процесуального кодексу України.
У зв’язку з цим дуже цікаво дізнатися точку зору апеляційного суду як на цей висновок судді та і на висновок щодо того, що порушення Правил дорожнього руху потерпілим - значне перевищення швидкості, яке підтверджено висновком експерта, не є причиною отримання цим потерпілим тілесних ушкоджень та матеріальної шкоди.
Суддя Мосьондз І.А. відмовив в клопотанні щодо проведення експертизи, яка б допомогла встановити істину.
Витяг з апеляційної скарги засудженого на вирок Печерського районного суду м. Києва від 03 червня 2009 року у справі №1-35/09 по обвинуваченню М. за ч.1 статті 286 Кримінального кодексу України:
"VII. Суд порушив вимоги статей 62, 63 Конституції України, статей 3,21,263 розцінивши реалізацію мною своїх конституційних прав на захист як ухилення від кримінальної відповідальності(т. 2, а.с. 248):
«…невизнання підсудним М. своєї вини у вчиненому суд розцінює як намагання його уникнути кримінальної відповідальності..»"
Біографічна довідка


МОСЬОНДЗА Івана Анатолійовича було призначено строком на п'ять років у місцевих загальних судах на посаду судді Ярмолинецького районного суду Хмельницької області Указом Президента України №1764/2005 від 14 грудня 2005 року.

Указом Президента України №340/2007 від 24 квітня 2007 року суддю Ярмолинецького районного суду Хмельницької області МОСЬОНДЗА Івана Анатолійовича переведено на роботу на посаду судді Печерського районного суду міста Києва в межах п'ятирічного строку.


Про суддю Мосьондза пишуть:


У справі Рудьковського змінився суддя

Голова Печерського районного суду замінив суддю Івана Мосьондза, якому було доручено почати розгляд кримінальної справи, порушеної стосовно екс-міністра транспорту України Миколи Рудьковського за нецільове використання бюджетних коштів