Юридичне бюро Володимира Яблонського

Блог для оперативного інформування про нашу діяльність та про події в галузі права.

Моє фото
Ім’я:
Місцеположення: Ukraine

четвер, 2 квітня 2009 р.

"Адвокат" з Конституційного Суду України. Державний службовець грубо порушив закони України.

В провадженні Печерського районного суду м. Києва перебуває кримінальна справа 1-35/09(№1-1009/08) по обвинуваченню громадянина М. у вчиненні злочину, передбаченого частиною першою статті 286 Кримінального кодексу України.
В якості представника потерпілого Журавля В.В. судом допущено до участі у справі Гергелійника В'ячеслава Олександровича, наукового консультанта судді Конституційного Суду.
У відповідності з частиною третьою статті 25 Закону України «Про Конституційний Суд України» науковий консультант судді Конституційного Суду України є державним службовцем.
Згідно із частиною першою статті 16 Закону України «Про державну службу» державний службовець не має права вчиняти дії, передбачені статтями 1 і 5 Закону України "Про боротьбу з корупцією".
Пунктом б) статті 5 Закону України "Про боротьбу з корупцією" встановлено, що державний службовець не має права виконувати роботу на умовах сумісництва (крім наукової, викладацької, творчої діяльності, а також медичної практики).
У відповідності з частиною другою статті 2 Закону України «Про адвокатуру» адвокат не може працювати в суді, прокуратурі, нотаріаті, органах внутрішніх справ, служби безпеки, державного управління .
Згідно інформації розміщеної на сайті Конституційного Суду України (станом на 19 січня 2009 року) Гергелійник В'ячеслав Олександрович дійсно працював науковим консультантом судді Конституційного Суду України Домбровського І.П. на час допуску його до участі у справі в якості представника потерпілого. Ця інформація щезла з сайту Конституційного Суду України після того, як Служба безпеки України почала розслідування обставин такої діяльності державного службовця ІІІ рангу Гергелійника В.О..
В той же час згідно даних Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України розміщених на сайті цієї організації в мережі Інтернет Гергелійник В'ячеслав Олександрович є адвокатом з 26.10.2006 - свідоцтво №3125, видане КДКА Київської області.
Факт того, що Гергелійник В.О став адвокатом вже працюючи науковим консультантом судді Конституційного Суду України (з вересня 2006 р.) підтверджується інформацією, розміщеною на сайті Верховного Суду України в документі під назвою "Список осіб, зарахованих до кадрового резерву на заміщення посад суддів загальних місцевих судів міста Києва станом на 1 липня 2008 року", де відомості про вказану особу як кандидата на посаду судді районного суду м. Києва, розміщені під номером 95.

Для довідки:

Акти Кабінету Міністрів України про присвоєння рангів державного службовця Гергелійнику В.О.:

Мітки: , , ,

4 коментарі(в):

Anonymous Анонім сказав...

Щось я не добрав: Корупцією є діяльність державних службовців, спрямована на протиправне використання свого становища З МЕТОЮ ОТРИМАННЯ ВИГОДИ. (не дослівно). тому нехай доводять, що він ОТРИМАВ цю вигоду...

1 вересня 2009 р. о 20:43  
Anonymous Анонім сказав...

Це доводиться дуже легко. Було б бажання...
Питання в тому, як працює СБУ. Схоже що ця служба або не працює або отримує гроші за те, щоб нічого не бачити. Не бачити очевидного.. Як прокуратура та суди..

1 вересня 2009 р. о 21:58  
Anonymous Анонім сказав...

Та зовсім і не легко. Звичайно, якщо держслужбовець не ведеться на всілякі там "підпишіть протокол" і т.п. і наймає нормального адвоката для свого захисту. Фактично, довести корупцію можна тільки схопивши корупціонера за руку... (спасибі нашому законодавству :-Р)

2 вересня 2009 р. о 19:55  
Anonymous Тарас сказав...

Наскільки поширеною є практика в Україні суміщення посад, які дають очевидну вигоду монопльним правом вирішувати певні питання? СБУ не зможе з усім розібратись. Для цього потрібна політична воля, яка наступить коли громадськість зрозуміє загрозу адвокатів консультуючих суддів.

23 січня 2010 р. о 12:10  

Дописати коментар

Підписка на Дописати коментарі [Atom]

<< Головна сторінка