Юридичне бюро Володимира Яблонського

Блог для оперативного інформування про нашу діяльність та про події в галузі права.

Моє фото
Ім’я:
Місцеположення: Ukraine

середа, 1 квітня 2009 р.

Чи розпалює міжнаціональну ворожнечу Голова Верховної Ради України В. Литвин?

Згідно повідомлення інформаційного агентства УНІАН від 14 березня 2009 р. «Литвин: росіяни не повинні вважатися національною меншиною» 12 березня 2009 року Голова Верховної Ради України Володимир Литвин, у прямому ефірі на ТРК «Чорноморська» в м. Сімферополі заявив, що він створить російськомовну версію веб-сайту Верховної Ради, а також зробив наступну заяву:
«треба припинити боротися з мовами в Україні. Я виходжу з того, що людина, припустимо, росіянин за національністю, не може називатися представником національних меншин. У нас так склалося, історично склалася двомовність, по суті справи, представництво цих великих, говоритимемо науковою мовою, етносів, і когось кривдити, говорити, що ти меншина, ну, я вважаю, абсолютно неправильно. Цього допускати не можна».
У відповідності з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із частиною першою статті 24 Конституції України громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.
Частиною другою цієї статті встановлено, що не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
В Україні мешкають такі національні меншини - білоруська, болгарська, гагаузька, грецька, єврейська, кримськотатарська, молдавська, німецька, польська, російська, румунська, словацька та угорська.
Таким чином, якщо публічні заяви Голови Верховної Ради України В. Литвина щодо створення тільки російськомовної версії веб-сайту Верховної Ради України, а також те, що росіяни, які мешкають на території України, не є національною меншиною, дійсно мали місце, то це є умисними діями, спрямованими на розпалювання національної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, а також пряме обмеження прав білоруської, болгарської, гагаузької, грецької, єврейської, кримськотатарської, молдавської, німецької, польської, румунської, словацької та угорської національних меншин та встановлення прямих привілеїв громадянам, які належать до російської національної меншини за ознаками етнічного походження та за мовними ознаками.
Чи робив Голова Верховної Ради України Володимир Литвин такі заяви і чи є в його діях ознаки злочину передбачені статтею 161 Кримінального кодексу України, повинна вирішити Генеральна прокуратура України.
В будь якому випадку публічні заклики щодо надання переваг за національною чи мовною ознаками одній меншині у порівнянні з іншими України порушують гарантоване статтею 22 Конституції України право громадян України жити в державі де усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах.

Володимир Яблонський
01 квітня 2009 року

Мітки: , ,

0 коментарі(в):

Дописати коментар

Підписка на Дописати коментарі [Atom]

<< Головна сторінка